Image default
Features Αφιερώματα

Game Of The Year 2016

Οι κοινότητα του NewGame.gr ψηφίζει για τον καλύτερο τίτλο του 2016.


Άλλος ένας χρόνος έκανε τον κύκλο, άλλες 365 ημέρες (σχεδόν) πέρασαν φέρνοντας η κάθε μια από αυτές και έναν ξεχωριστό τίτλο ο οποίος και μας χάρισε όμορφες στιγμές. Έτσι λοιπόν ήρθε αυτή η ξεχωριστή στιγμή του χρόνου στην οποία καλούμαστε να κάνουμε ένα προσωπικό ξεκαθάρισμα μέσα μας και να ξεχωρίσουμε έναν από τους τίτλους που παίξαμε αυτόν τον χρόνο.

Προσωπικά εγώ πιστεύω ότι τα The Game Awards είναι ότι πιο αναξιόπιστο υπάρχει στην gaming βιομηχανία. Δεν είναι δυνατόν 20+ μέσα τα οποία και προβάλουν διαφημίσεις των εκάστοτε εταιριών να ψηφίζουν και να ανακυρήσουν κάποιον τίτλο ως “Game Of The Year”. Αυτό είναι καθαρά υπόθεση του κοινού, δηλαδή δικιά μας. Έτσι λοιπόν ζητάμε λίγο από τον χρόνο σας για να ψηφίσετε μέσα από την παρακάτω λίστα, στην οποία και υπάρχουν σχεδόν όλοι οι σημαντικοί τίτλοι του 2016 αν, ποιος θεωρείται κατά την γνώμη σας ότι ήταν ο καλύτερος τίτλος του 2016. Αν ξεχάσαμε κάποιον αναφέρετέ τον στα σχόλια και θα προστεθεί ASAP!

Οι όροι της ψηφοφορίας είναι αρκετά απλοί. Θα πρέπει να ψηφίσετε ένα από τα παρακάτω παιχνίδια στο poll μας και επίσης να το αναφέρετε στα σχόλια από κάτω. Η ψηφοφορία θα διαρκέσει μέχρι και τις 6 Ιανουαρίου ενώ από τα σχόλια θα προκύψει ένας νικητής ο οποίος θα κερδίσει ή ένα πακέτο με τα Uncharted 4: Το Τέλος Ενός Κλέφτη και No Mans Sky ή ένα πακέτο με τα Gears Of War 4 και Forza Horizon 3, ανάλογα με το τι κονσόλα έχει.

Καλή….ψηφοφορία και ελπίζουμε το 2017 η παρακάτω λίστα να είναι με τα διπλάσια παιχνίδια!

[poll id=”2″]

Related posts

Gaming κυκλοφορίες – Μάιος 2016

Άκης Μαύρος

Gaming κυκλοφορίες – Ιανουάριος 2017

Άκης Μαύρος

Poll Of The Week – Injustice 2 vs Tekken 7

Άκης Μαύρος

27 comments

Siderokefalos 16/12/2016 at 22:03

Ενω καποια απο τη λιστα δεν τα εχω παιξει ή ακομα καποια τα επαιξα και μου εκαναν ΜΕΓΑΛΗ εντυπωση , τσιμπα ενα uncharted 4 γιατι ενταξει υπαρχουν χιλιοι λογοι και ολοι τους ξερουμε…

Άκης Μαύρος 16/12/2016 at 22:15

Κύριε Μαράκη τι θα πει για χίλιους λόγους; Ο Οικονομόπουλος είστε;
https://www.youtube.com/watch?v=VSDsEIeOesY

Siderokefalos 16/12/2016 at 23:06

χααχχαχα επικο!

Άκης Μαύρος 16/12/2016 at 22:13

Σχεδόν τα περισσότερα τα έχω παίξει μου χάρισαν απίστευτες στιγμές αλλά μόνο ένα μου έρχεται στο μυαλό όταν ακούω καλύτερο παιχνίδι για το 2016, το Pokemon GO. Όλο το καλοκαίρι μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα που το κινητό κάηκε εξαιτίας του δεν υπήρχε στιγμή που να μην έβγαινα έξω έστω για λίγο. Και τώρα πια μέσα όλα ξεκαθαριστηκάν που δε μπορώ να το παίξω και μετράω τις μέρες μέχρι να έρθει το καινούργιο μου κινητό.
Επίσης τουτο εδώ μάγκες μου είναι το μόνο πράγμα που κατάφερε να με/μας σηκώσει από τις καρέκλες/καναπέδες/πολυθρόνες και μας έβγαλε έξω από το σπίτι.

Siderokefalos 16/12/2016 at 23:07

Valid point…..ΜΠΑΙ δε γουεη τι κινητο θα παρεις τελικα?

Άκης Μαύρος 16/12/2016 at 23:18

Το Motorola Moto X Style

tonis1925 16/12/2016 at 22:24

Battlefield 1.Anipomonw na to exw stin katoxi mou, to kalitero fps me diafora.

StevenP02 16/12/2016 at 23:11

Uncharted 4 διότι έχει γίνει εξαιρετική δουλειά από την Naughty Dog. Το παιχνίδι ήταν άρτιο (κατά την άποψη μου) σε όλους τους τομείς. Ήταν μια συγκλονιστική εμπειρία που θα μου μείνει αξέχαστη. Αν ήταν να επιλέξω κάτι από αυτήν την χρονιά που ξεχώρισε σίγουρα θα ήταν αυτό, χωρίς να θέλω να μειώσω τα άλλα παιχνίδια όπου πολλά από αυτά ήταν αρκετά καλά.

Sotiris 16/12/2016 at 23:12

Εγώ ήμουν ανάμεσα σε Uncharted 4 και Overwatch. Ψήφισα όμως το Uncharted 4.

RubyGaming 16/12/2016 at 23:49

Έδωσα την ψήφο μου σε όποιο θεώρησα το καλύτερο! Μακάρι να έβγαινε και GOTY τότε… Πάντως ήταν δύσκολη επιλογή γιατί στην λίστα υπάρχουν ήδη αξιόπιστα παιχνίδια

Ioannis Spanos 17/12/2016 at 14:38

The Last Guardian για μενα!!! Απιστευτα συναισθηματα!!!!

Αντώνης Στεργιόπουλος 26/12/2016 at 05:29

Για μένα το GOTY της χρονιάς για το 2016 είναι το Uncharted 4. Το βρίσκω πιο ολοκληρωμένο παιχνίδι σε κάθε τομέα. Στα γραφικά, στο σενάριο και στο gameplay όλα είναι άψογα. Για άλλη μια φορά η Naughty Dog ξεπέρασε τον εαυτό της προσφέροντάς μας το πιο συναρπαστικό παιχνίδι για το τέλος της αγαπημένης σειράς.Κρίμα που δεν πήρε το βραβείο στα Game Awards κάτι το οποίο πιστεύω πως άξιζε για να επιβραβευτεί η δουλειά που έχει γίνει στο game.

Stavros 26/12/2016 at 22:54

Μου άρεσε πολύ το Overwatch και πιστεύω αν όχι το καλυτερο εστω ενα απο τα καλύτερα της χρονιάς

mitsaras345 26/12/2016 at 23:11

Battlefield 1 διότι έχει γίνει εκπληκτική δουλεία από την EA και την μηχανή γραφικών Frostbite.
Πολύ ωραίο σύστημα μάχης-story mode, πολύ ωραίο και συνάμα δύσκολο το σύστημα εναλλαγής καιρού
Ωραία γραφικά-τοποθεσίες
+ τα δύο νέα online modes operation και war pigeon,το πρώτο διαρκεί αρκετά και προσφέρει μια ολοκληρομένη αίσθηση μάχης με στάδια και το δεύτερο γρήγορο και έχει την πλάκα του
Τέλος η εποχή στην οποία διαδραματίζεται το παιχνίδι

Steph 27/12/2016 at 00:37

Uncharted 4 <3

Θοδωρής Μπακόλας 27/12/2016 at 02:47

Καλύτερο game αυτής της χρονιάς πιστεύω ότι είναι εύκολα το Uncharted 4. Όχι μόνο έχει ένα εκπληκτικό story, αλλά διαθέτει και απίστευτα. γραφικά ! Ειδικά για το ps4. Οπότε ψηφίζω Uncharted 4: Το Τέλος Ενός Κλέφτη

Giorgio Myriallakis 27/12/2016 at 12:33

Uncharted 4 game of the year! Χάνεις κυριολεκτικά την αίσθηση του χρόνου.!

Marilena 27/12/2016 at 13:32

Uncharted 4 το πρώτο μου παιχνίδι,η πρώτη μου αγάπη <3

christodoulos 27/12/2016 at 22:45

dead rising 4

Vasilis Siokas 28/12/2016 at 15:21

Uncharted 4 με κλειστα ματια….

Νίκος Φλεβοτόμος 29/12/2016 at 11:26

Για το 2016 το καλύτερο παιχνίδι πιστεύω ότι ήταν το Dark Souls 3. Εμφανίστηκε σημαντικά βελτιωμένο, με πιο γρήγορο σύστημα μάχης και πάντα με πολύ υψηλό βαθμό δυσκολίας. Επίσης μας προσέφερε μια μοναδική ατμόσφαιρα με υπέροχο soundtrack και επικές μάχες με τα bosses. Ψηφίζω το Dark Souls 3 λοιπόν και ελπίζω το 2017 να έχουμε ακόμα περισσότερα καλά παιχνίδια.

greekgastone 29/12/2016 at 14:43

Far Cry Primal
Αγαπημένη σειρά, οπότε ναι αυτό θα ψηφίσω.

Παρασκευή Συρσελούδη 02/01/2017 at 01:51

Ψήφισα το Battlefield 1 γιατί είχε πολύ καιρό να βγει ένα παιχνίδι με θέμα τον Α’ Παγκόσμιο πόλεμο. Έχει πανέμορφα γραφικά και μεταφέρει άριστα μέσα από τις ιστορίες του την ένταση του πολέμου. Το θεωρώ σίγουρα ως το καλύτερο fps αυτής της γενιάς αλλά πιστεύω αξίζει να είναι και το Goty για το 2016.